Invest International gaat samenwerken met ROM’s

Invest International gaat samenwerken met ROM’s

Investeringsmaatschappij Invest International gaat samenwerken met de regionale ontwikkelingsmaatschappijen (ROM’s). Samen willen ze start- en scale-ups ondersteunen met internationale ambities.

Naar verwachting werd er in heel 2023 zo’n 2 miljard euro geïnvesteerd in Nederlandse startups en scale-ups. Dit is minder dan in 2021 en 2022, maar venture capital-investeerders waren ook vorig jaar nog steeds actiever dan in 2020.

We schrijven op Investeerders.nl vaker over de ontwikkelingen van startups en scale-ups in Nederland, net als de initiatieven die worden opgezet om hen te ondersteunen. Zoals de recente samenwerking van Invest International en de regionale ontwikkelingsmaatschappijen.

Samenwerking voor innovatieve bedrijven

Ontwikkelingsmaatschappijen investeren in bedrijven die een bijdrage leveren een de regio. Een groot deel van de innovatieve startups haalt hier hun geld op. Volgens onderzoek krijgt ruim 50 procent van de bedrijven die venture capital ophalen, een financiering vanuit een ROM.

De ROM’s investeerden in 2023 maar liefst 219 miljoen euro in startups, scale-ups en het mkb

In 2023 investeerden de ROM’s (met een totaal fondsvermogen van 2,3 miljard euro) maar liefst 219 miljoen euro in 372 startups, scale-ups en innovatieve mkb’ers in ons land. Invest International wil deze bedrijven helpen om door te groeien in een internationale context. Daarvoor heeft het een investeringskapitaal van 833 miljoen euro.

Beide investeerders richten zich op startups en scale-ups die bijvoorbeeld klimaatneutrale energieoplossingen, duurzame voeding en innovaties in de gezondheidszorg ontwikkelen. Als bedrijven in het portfolio van de ROM’s in aanmerking komen voor een internationale vervolginvestering, worden ze verwezen naar Invest International.

Nederlandse bedrijven ondersteunen

Tegelijkertijd zal Invest International bedrijven verwijzen naar de ROM’s als ze nog in een te vroege fase zitten. “Een goede samenwerking tussen Invest International en regionale ontwikkelingsmaatschappijen is van cruciaal belang om Nederlandse bedrijven optimaal te ondersteunen”, vertelt Eelco Benink, Head of Equity bij Invest International.

‘Samen versterken we de internationale positieve van Nederlandse bedrijven en dragen we bij aan de economie’

“Waar de ROM’s in nauw contact staan met de bedrijven in hun regio, specialiseert Invest International in financiering van internationale expansie en internationale handel. Samen versterken we de internationale positie, concurrentiekracht en het verdienvermogen van Nederlandse bedrijven en dragen we bij aan een duurzame en vooruitstrevende economie.”

Pleuni

Pleuni

Pleuni Jacobs werkt sinds eind 2019 voor Investeerders.nl, waar ze zich vooral bezighoudt met nieuws- en achtergrondartikelen.

Bekijk alle berichten van Pleuni

Gerelateerde berichten