Mogelijk krijgt AIFMD-vergunning, groeit in België
Mogelijk heeft een nieuwe vergunning binnen, waarmee het nu écht los kan met haar fondsen. Investeerders.nl ging in gesprek met algemeen directeur Folkert Eggink over de nieuwe kansen die het er nu bij heeft gekregen, en haar lancering in België.
Investeerders.nl berekende het Nederlandse volume in het eerste halfjaar van 2025 via de ECSP-vergunning, waarmee Mogelijk individuele projecten kan matchen aan investeerders, op zo’n 270 miljoen euro. Maar ook in België realiseerde het al zo’n 30 miljoen euro in de eerste zes maanden van het jaar. Daarnaast is er 130 miljoen euro via fondsen gerealiseerd.
Kwaliteit van Belgische aanvragen is goed
Bijzonder, omdat het dit jaar in België is gestart en vaak zit er wel wat tijd tussen het eerste contact en het passeren bij de notaris. Over het hele jaar mikt directeur Folkert Eggink op 80 tot 100 miljoen euro in België. “Het was even spannend, maar inmiddels zien we dat de kwaliteit van de aanvragen er vergelijkbaar is met Nederland,” zegt Eggink. En dus kan het tempo omhoog. “Met ruim 400 aanvragen was augustus onze beste maand tot nu toe.”
AIFMD-vergunning biedt extra mogelijkheden
Ook fondsen lopen goed en vanaf 500 miljoen euro is daarbij een AIFMD-vergunning verplicht. Nu Mogelijk die heeft, kan het die ook in België aanbieden, fondsen mixen met institutioneel geld of de voorwaarden richting investeerders veranderen, zoals een lager instapbedrag. “Eggink: “We hebben opeens een compleet nieuw arsenaal aan mogelijkheden.”
Al reageert Eggink voorzichtig op de vraag welke van de nieuwe opties hij mee wil starten. “Meer opties klinkt als een groeikans, maar daarvoor kunnen we ook de marketing verder open zetten. Of dat verstandig is, hangt af van wat er staat aan organisatie.”
Werken aan een miljardenbedrijf
Voor Eggink is het belangrijk dat de onderneming in de juiste verhouding blijft. “Als we jaarlijks 800 miljoen euro ophalen met een gemiddelde looptijd van 5 jaar, dan moeten we in staat zijn om zo’n 4 miljard euro te beheren. Denk aan onze klantenservice, factoringbedrijf of afdeling bijzonder beheer.”
Ook de vergunning heeft daar invloed op. “Tot nu toe hadden we een meldplicht, maar nu staan we onder toezicht en moeten we vooraf toestemming vragen. Als we voorwaarden telkens veranderen, kan dat wel het papierwerk vergroten of goedkeuringsproces vertragen.”
Dit jaar de focus op thuisland Nederland en uitbreiding naar België
Eggink wil zeker uitbreiden, maar pas na een succesvolle opbouw in de huidige twee markten. “Natuurlijk puzzelt het team welke extra opties de nieuwe vergunning ons biedt, maar we zijn al heel blij met de bestaande mogelijkheden, en vooralsnog is het vooral belangrijk dat we eerst de huidige Nederlandse en Belgische doelen halen.”
Vond je dit nuttig?
Reacties